به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران ، امروز سه شنبه 11 مهر 96 ، جلسه پیش آگاهی جوی پیرو اطلاعیه شماره 22 مورخه 9 مهر 96  با حضور اعضاء برگزار گردید .

با توجه تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، بارش باران بطور متناوب تا پایان روز پنجشنبه بهمراه کاهش محسوس  دما  در استان ادامه دارد با این جزییات که:

1-طی امروز و فردا ( سه‏ شنبه و چهارشنبه 11 و 12 مهر) شدت بارندگی در نیمه غربی استان ( شهرهای غربی تا بخش هایی از مناطق مرکزی) پیش بینی می‏گردد و از مناطق مرکزی به سمت شرق و همچنین ارتفاعات استان مقدار بارندگی کمتر خواهد بود لذا در نیمه غربی استان آبگرفتگی معابر عمومی بصورت مقطعی دور از انتظار نیست.

2-از اواخر روز چهارشنبه تا پایان روز پنجشنبه ، بارش ها گسترده تر شده  و علاوه بر تداوم بارش در غرب استان ، بر مقدار بارندگی در مناطق مرکزی، شرقی و همچنین دامنه ها و ارتفاعات استان نیز افزوده شده و در نتیجه ضمن آبگرفتگی معابر عمومی در این مناطق، بالا آمدن تراز آب رودخانه‏ ها نیز پیش ‏بینی می‏شود. ضمنا طی این مدت با توجه به کاهش دما و سردشدن هوا در مناطق سردسیر و کوهستانی ( ارتفاع 2500 متر به بالا ) بارش بصورت برف خواهد بود.

3- وضعیت دریا تا پایان وقت چهارشنبه مواج و طوفانی خواهد بود.

لازم بذکر است این سامانه بارشی از بامداد جمعه بتدریج از استان خارج می شود و از جمعه دمای هوا بتدریج افزایش می‏یابد. 

 


جلسه پیش آگاهی جوی جهت صدور اخطاریه شماره 12 هواشناسي 11 مهر 96
جلسه پیش آگاهی جوی جهت صدور اخطاریه شماره 12 هواشناسي 11 مهر 96
جلسه پیش آگاهی جوی جهت صدور اخطاریه شماره 12 هواشناسي 11 مهر 96

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز788
دیروز11105
مجموع32781127