به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، روز دوشنبه 12 شهریور 97 ، نشست مشترکی در زمینه راهکارهای سازگاری با تغییر اقلیم در حوزه کشاورزی به میزبانی هواشناسی مازندران و با حضور رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، خانه کشاورز استان، مدیرکل محیط زیست و مدیر کل مدیریت بحران استان و هم چنین نمایندگان دستگاههای اجرایی آب منطقه ای ، اکولوژی دریای خزر، مرکز مطالعات آب دریای خزر، سازمان نظام مهندسی و .... برگزار شد.

شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران ضمن برشمردن فعالیت های این سازمان در راستای سازگاری با کم آبی، از فعالیت های اداره کل هواشناسی در اطلاع رسانی بهنگام و کاربردی نمودن اطلاعات هواشناسی در جهت کمک به کشاورزان پیشروی استان تقدیر نمودند.

در ابتدای این نشست مهندس رضوی مدیر کل هواشناسی مازندران ضمن تقدیر از فعالیت های خانه کشاورز استان در رابطه با برگزاری اولین همایش کاربردی در زمینه مدیریت آب کشاورزی، در خصوص عواقب اقتصادی اجتماعی تغییر اقلیم از جمله مسئله افزایش مهاجرت ها به استان مازندران و تغییر کاربری زمین های کشاورزی و مراتع و هم چنین پدیده حاشیه نشینی در شهرها هشدار دادند. ایشان اشاره داشتندکه حکمرانی آینده آب درکشور، به واسطه آسیب جدی به بخش کشاورزی وصنعت و نگاه بخشی به منابع آبی تقابلی خواهدبود. در ادامه ایشان بر همکاری مضاعف با سازمان جهاد کشاورزی استان تأکید نمودند و جهت ارتقاء سامانه اطلاع رسانی به کاربران نهایی بخش کشاورزی اعلام آمادگی نمودند. 


برگزاری نشست هم اندیشی

هشدارهای هواشناسی

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها

آمار سایت

امروز677
دیروز11105
مجموع32781016