آمار سایت

امروز1041
دیروز5894
مجموع39459660
محمدرضا رضوی مدیر کل هواشناسی استان مازندران با ارسال پیامی فرا رسیدن سوم فروردین ۱۴۰۰( 23 مارس 2021 ) روز جهانی هواشناسی را به همکاران و جامعه هواشناسی تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، رضوی ضمن اشاره به آب برای زندگی بسیار حیاتی است. آب برای تولید محصولات کشاورزی، مواد غذایی ما ، تقریباً کلیه کالاها و خدمات ما و محیط زیست ضروری است اظهار داشتند: در حال حاضر جهان با چالش های فزاینده ای مواجه است که ناشی از  آب آلوده ، سیل و خشکسالی و عدم دسترسی به منابع پاک است که تمام ابعاد زندگی اجتماعی و فردی مردم را در بر گرفته است. اقیانوس ها که تقریباً 70 درصد سطح کره زمین را به خود اختصاص داده‌اند، سهم بزرگی در وضع هوا و اقلیم جهان دارند و البته نقش مهمی نیز در تغییر اقلیم ایفا می‌کنند.  اقیانوس‌ها در حیطه اقتصاد جهانی نیز نقش دارند و بر بیش از 90 درصد تجارت‌های جهانی و نیز 40 درصد زندگی ساکنین کره خاکی که در100 کیلومتری سواحل به سر می‌برند تأثیر می‌گذارند.امید است با ارائه خدمات عمومی و تخصصی هواشناسی این تهدید ها به فرصت تبدیل شوند.
 در استان مازندران با توجه به قطب کشاورزی  نیاز به ارائه دقیق و به هنگام پیش بینی های جوی و اقلیمی می باشد  و از آن جا که آگاهی و شناخت شرایط آب و هوا و تغییرات آن، پیش نیاز اساسی تصمیم گیری ها در تمام زمینه های توسعه پایدار استان است، امیدواریم با همکاری همه همکاران هواشناسی در بخشهای مختلف به تحقق شعار سال 2021 سازمان جهانی هواشناسی با عنوان "اقیانوس، وضع هوا و اقلیم ما" بر پیوند میان اقیانوس، اقلیم و وضع هوا در سیستم کره زمین تاکید می‌ورزد، کمک نماییم.  اینجانب ضمن تشکر از همکاران گرامی در استان مازندران، این روز را به همکاران و جامعه هواشناسی تبریک عرض نموده و توفیق روز افزون ایشان را از درگاه ایزد منان خواستارم.

پیام تبریک مدیرکل هواشناسی استان مازندران به مناسبت روز جهانی هواشناسی 2021
پیام تبریک مدیرکل هواشناسی استان مازندران به مناسبت روز جهانی هواشناسی 2021

پیش بینی وضعیت هوای استان

اخبار و رویدادها