در پی صدور هشدار نارنجی، نشستی با حضور مدیر کل مدیریت بحران و سرپرست هواشناسی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، روز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ، طی نشستی با حضور حسینعلی محمدی مدیر کل مدیریت بحران استان و هوشنگ بهزادی سرپرست هواشناسی استان، معاون توسعه پیش بینی، رئیس و کارشناسان مرکز پیش بینی اداره کل پیرو صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی شماره ۱۰ مورخه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ با محوریت برنامه ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم در اداره کل هواشناسی استان برگزار شد.

در ابتدای نشست هوشنگ بهزادی سرپرست هواشناسی استان عنوان کرد با توجه به هشدار هواشناسی سطح نارنجی،با عبور موج تراز میانی و ایجاد ناپایداری همرفتی از پنج‌شنبه ۲۴ خرداد تا شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳که منطقه اثر آن در دامنه ها و ارتفاعات استان می باشد باعث رگبار متناوب باران، رعدوبرق، وزش باد نسبتاً شدید ودر مناطق کوهستانی با احتمال تگرگ خواهد شد که پیامد آن آبگرفتگی‌معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها ورودخانه‌ها،کاهش دید، صاعقه، لغزندگی‌، ریزش‌سنگ و اختلال‌تردد در جاده ها و محورهای کوهستانی خواهد بود.

بهزادی در ادامه با توجه به هشدار توصیه نمود: عدم اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و مناطق مرتفع، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع و سایر اقدامات پیشگیرانه را داشته باشند.

همچنین حسینعلی محمدی مدیر کل مدیریت بحران استان ضمن تشکر از اطلاع رسانی هواشناسی و برگزاری نشست هماهنگی گفت: با توجه به صدور هشدار هواشناسی کلیه دستگاههای اجرایی و عملیاتی از امروز پنجشنبه تا روز شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده هایی که اتفاق خواهد افتاد را داشته باشند. با توجه به شدت بارش ها در خصوص انسداد راه های مواصلاتی همانند گذشته اداره کل راهداری و حمل و نقل و پلیس راه در صورت لزوم هماهنگی لازم را انجام خواهند داد.

همچنین اطلاع رسانی لازم به عموم مردم از طریق صدا و سیما ، فضای مجازی و همچنین اطلاع رسانی به جامعه هدف از طریق دستگاههای اجرایی انجام شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *