معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور با استاندار مازندران نشستی را برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی مازندران، روز دوشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۳، در این نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه اداره کل هواشناسی مازندران هم در حوزه اعتبارات هزینه‌ای و هم در تامین اعتبارات تملک دارایی از محل استانی جهت نوسعه کمی و ارتقای کیفی ایستگاههای هواشناسی و مناسب سازی زیر ساخت‌ها نیاز به توجه بیشتری دارد، در خصوص تغییر اقلیم و افزایش وقوع پدیده های حدی از جمله باران های رگباری و شدید، پاکسازی و لایروبی مسیلها و رودخانه هایی که نیاز به پاکسازی و لایروبی دارند را جهت کاهش خسارات احتمالی، مطرح نمودند.

ریاست سازمان هواشناسی کشور خبر فعال شدن مرکز مطالعات استراتژیک هواشناسی کشاورزی را جهت انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی ،به عنوان خبر برجسته و ویژه اعلام نمودند همچنین یوسف نوری استاندار مازندران با بیان نقش بسزای هواشناسی در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، استفاده از داده‌های هواشناسی را در کلیه برنامه‌ریزی‌ها با اهمیت دانسته، مدیریت بحران، پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از فعالیت سامانه‌های جوی و دریایی را از جمله سایر امور تکلیفی و قابل بحث ، مطرح کردند.

نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: ‌امروزه پایش های هواشناسی نقش مهمی در برنامه ریزی های هر جامعه داشته و فراتر از بحث های هواشناسی است.

استاندار مازندران در ادامه افزود: باتوجه‌ به اینکه مازندران مقصد گردشگری است و پیش‌بینی هواشناسی بسیار با اهمیت است می‌تواند نقش حیاتی را در انتخاب محیط مازندران برای گردشگران قرار دهد و برای ما هم اهمیت ویژه‌ای دارد.

استاندار مازندران با اشاره به نقش اطلاعات دریافتی از هواشناسی برای حفظ محیط‌زیست، افزایش تولیدات کشاورزی ، پرورش آبزیان و اقتصاد دریا پایه ، گفت: اداره کل هواشناسی باتوجه‌به جایگاه با اهمیتی که دارد باید بیشتر از گذشته دیده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *